Netbook Aspire ONe AO751h

Ostatnio opracowany model netbooka nazywa się Aspire ONe AO751h. Jedną z jego charakterystycznych rzeczy jest niezwykłej wielkości matryca – ma średnicę około 11,6 cala.

Jeśli ktoś ma mały komputer to najbardziej zwraca uwagę na to, jaką ma on baterię. Ważne, żeby była ona mała. DO używania tego netbooka musimy używać dwojakiego rodzaju baterii – o sześciu lub trzech ogniwach. W zależności od tego, jaką baterię kupimy do netbooka, zmieni się jego całkowita cena – w przypadku baterii trzyogniwowej cena netbooka wynosi około 449$, a sześcioogniwowa – 399$, jest tańsza.

Zdumiewający jest czas, przez który może tak a bateria wytrzymać – według producentów nawet sześć godzin bez przerwy i bez lądowania. Mimo że mamy długotrwała baterię, to netbook ma mała wydajność. To sprawia, że nie opłaca się go używać. Procesor – Intel Atom Z520. Częstotliwość, z jaką pracuje to 1,2 Ghz. Nie jest to imponujący wynik i nawet długo trzymająca bateria nie jest w stanie zrekompensować nam tak słabego procesora, który jest przecież sercem całego układu.