Nowy laptop Sony

Marka Sony kojarzy się konsumentom z solidnym sprzętem, z dobrej jakości sprzętem o japońskim rodowodzie. Jednak jakość idzie w parze z ceną i nie wszyscy mogą sobie pozwolić na produkty marki Sony. Dlatego producent ma do zaoferowania klientom znacznie tańsze niż zwykle produkty, takie jak laptopy.

Dostępnych jest kilka modeli takich laptopów. Seria ta została nazwana Vaio NW. O dziwo produkty z tej serii posiadają elementy zarezerwowane do zainstalowania ich w tylko w produktach najwyższej klasy. Te produkty ze specjalnej serii nazywają się serią low-end. Jedne z narzędzi, które zawierają się winowych tańszych produktach Sony są na przykład napęd Blu-ray.

Na laptopach można oglądać filmy dzięki ekranowi, którego przekątna wynosi około 15,5 cala. Taka wielkość nie jest często spotykana w produktach nie tylko tej firmy. Laptopy wyposażone są w złącze HDMI. Największa rozdzielczość, na jaką możemy sobie pozwolić przy oglądaniu filmów na tym laptopie wynosi 1366 x 768 piksela.

Jeśli chodzi o proces, mózg całego systemu, jest to Intel Core 2 Duo 2 GHz. Pamięć laptopa jest uwarunkowana dyskiem twardym o pojemności 400 GB i 4GB pamięci RAM. Jeśli ktoś zamierza grać na tym laptopie, firma oferuje około 512 MB dedykowanej pamięci graficznej. Cena specyficzna dla takiego laptopa to około 2860 zł. Jeśli zależy nam akurat na firmie Sony to warto pokusić się zakup takiego droższego nieco laptopa niż laptopy tej samej klasy firmy DELL i HP.