Nowe Lenovo

ThinkPad to najnowszy komputer marki Lenovo. Należy on do najnowszej serii, jest oznaczony symbolem 400s. Jego procesor to Intel Core 2 Duo SP9400/SP9600, częstotliwość to 2,4 oraz 2,53 GHz. Komputer został wyposażony w matrycę 14,1 cala, producenci stworzyli możliwość podświetlania jej diodami LED.

Grafika tego sprzętu opiera się na zintegrowanym układem firmy Intel 4500MHD. Komputer ma 2 GB pamięci RAM, co oznacza, że jest to najmniejsza możliwa ilość dla takiego sprzętu. Niewielki jest też dysk twardy (120 Gb). Komputer przy takich pomiarach jest mimo wszystko szybki – 5400 RPM. Być może narzekamy, ale jeszcze kilka lat temu Toshiba montowała dysk 4200 RPM. Jest możliwość zamontowania dysku pamięci SSD, sprawi to ze będzie bardziej cicho a nasze dane będą bezpieczniejsze. Komputer mimo tego że ma małą obudowę, zdołała pomieścić w sobie nagrywarkę DVD.

W komplecie jest także karta sieci bezprzewodowej, a także wmontowany Bluetooth i modem 3G. Komputer standardowo posiada też zwykłą sieciową kartę o pojemności 1 Giga. Zadbano także o dodatkowe zabezpieczenia takie jak czytnik linii papilarnych. Wszystko w trosce o ochronę danych znajdujących się na komputerze. Najlepszy system do użytkowania tego komputera to Microsoft Windows Vista Business, polecana jest wersja 32 bitowa.