Netpal – netbook Disney

Disney, dotychczas kojarzony z czystą rozrywką, zechciał wejść na rynek netbooków. Wszedł w umowę z Asusem, który jest pionierem w tej branży. Z tej fuzji powstał Netpal.

Jest to produkt dla najmłodszych, więc Disney kontynuuje tradycję dawania rozrywki najmłodszym. Jest to laptop dostosowany dla najmłodszych, co możemy wnioskować nie tylko po tym jak on wygląda, ale także po specjalnych licznych funkcjach pomagających kontrolować niechciane treści, które mogłyby dostać się do komputera. Jest ich około 40. Dostępna jest także karta sieci bezprzewodowej, żeby dzieciaczki mogły sobie śmigać z laptopem po okolicy.

Mały ekran (8,9 cala) jest przeznaczony dla małych dzieci. Laptopa najlepiej jest kupić dzieciom  wieku od 6 do dwunastu lat. Oprogramowanie jest dostosowane do małego dziecka, dzieci mogą tez nacieszyć oko wizualnymi postaciami dostępnymi na komputerze, na przykład postacie Disney’a. System, jaki możemy zainstalować jest Microsoft Windows XP Home Edition. Komputery dla dzieci można będzie kupić w salonach Toys”R”Us oraz w Amazonie. Cena to 350$, w Polsce około 1140 zł.