Nowy netbook ASRock Multibook G22

Netbook który państwu prezentujemy jest pierwszym netbookiem jaki został wyprodukowany przez firmę ASRock. Interesujące jest, że firma rozpoczęła działalność na rynku komputerów o małych gabarytach. Coraz więcej producentów decyduje się produkować komputery tego typu.

W ostatnich czasach stało się modne tworzenie małych komputerów przez wszelakie firmy. Zadziwiające jest to, w jakim stylu wykonano wnętrze komputera. Taki mały netbook jest wyposażony w imponujący procesor Intel Atom 330. Jest to dwurdzeniowy procesor, dzięki któremu możliwe jest oglądanie filmów w HD 1080. Procesor jest wyposażony w technologię NVIDIA lon, co jest niezła gratka dla użytkowników takich małych komputerów. Jeśli ktoś chce sobie pograć w najnowsze gry o dość wysokich wymaganiach, na takim komputerze nie ma czego się obawiać, gra się dobrze. Netbooki jak dotąd nie były zbytnio zaawansowane pod względem technicznym, można było korzystać tylko z podstawowych funkcji, w jakie były te sprzęty wyposażone, a klienci się do tego przyzwyczaili. Ten netbook to jednak nowość. Można na nim zainstalować Windowsa Vistę Premium lub nowego Windowsa 7.

Ten nowy netbook nazywa się Multibook G22. Ma około 2 GB pamięci. Rozdzielczość: 1366 x 766 pikseli. Ekran komputera ma wymiary około dwunastu cali. Pamięć komputera ma pojemność 320 GB. Jest to niezły wynik dla tego typu komputerów. Dla użytkowników internetu zaprojektowano wejście do karty sieci bezprzewodowej( 802.11n) oraz możliwa jest funkcja Blutooth 2.1 +EDR. W laptopie ponadto znajdziemy funkcję nagrywarki, możliwe jest tez oglądanie na nim filmów dzięki zainstalowanemu odtwarzaczowi DVD.

Ponadto producenci oferują nam multitouch trackpad. Laptop wydaje się być doskonały do oglądania filmów i przechowywania ich na komputerze, bo istnieje na przykład możliwość podłączenia monitora do komputera a także komputera. Jest to możliwe dzięki złączom VGA i HDMI. Do tej pory nie ujawniono ceny, w jakiej będą dostępne takie małe komputery, ale podobno będą dostępne każdemu użytkownikowi.