Nowy, oszczędny notebook

Obecnie w sprzedaży jest mnóstwo notebooków. Każda forma oferuje inny laptop. Jednak klienci narzekają, że właściwie nie ma w czym wybierać, bo wszystkie netbooki są do siebie podobne. Program, który można ana nich zainstalować to z reguły Windows 10, wszystkie mają takie same platformy procesorowe. Jest to zła sytuacja na rynku, kiedy nie ma ciekawszych produktów, wszystko jest nudne.

Być może ożywienie wniesie Gecko Edubook. Nie wyróżnia się on wizualnie niczym szczególnym od innych notebooków, ale wewnątrz mamy same nowości. Na przykład innowacyjnym rozwiązaniem jest procesor Xcore86 z zegarem 1 GHz.

Cechą charakterystyczną dla tego procesora zainstalowanego w tymże urządzeniu jest energooszczędność. Wyróżnia się on na tym tle od innych netbooków. Potrzebujemy około 1,2 Watta do jego działania. To, w jaki sposób instalujemy procesor także jest nowością w tej branży. Jest to wymienialny moduł. Możemy wnieść do tego komputera 256, 512 lub 1024 MB pamięci RAM. Dysk twardy komputera nadaje się najbardziej dla pamięci SSd, ale także dobrze działa przy standardowych 2,5 calowych tak zwanych twardzielach. Ekran zainstalowany w urządzeniu jest średnio duży, jego średnica wynosi 8,9 cala.

Rozdzielczość, do jakiej zdolny jest komputer to 1024 x 768. Czymś nowym dla użytkowników netbooków jest sposób zasilania tego urządzenia. Nie musimy instalować do niego specyficznej baterii takiej jak w innych netbookach. Możemy działać na bateriach zwanych popularnie paluszkami. Są to baterie AA. Można je zastąpić akumulatorkami NIMH. Dzięki tego typu zasilaniu laptop działa przez około cztery godziny. Przewiduje się produkcję zestawów, które będą zdolne wytrzymać dwie godziny więcej. Zasilanie można zastąpić zestawem w postaci jednego elementu, podłącza się taki zestaw, który ma w sobie ogniwa.

Preferowany system do użytkowania tego komputera to Ubuntu Netbook Remix. Zwolennicy Windows-a także nie jest problemem w tych urządzeniach. Cena takich netbooków nie jest wysoka, będzie ona wynosiła od 160 do 199$.